KİMLERNEDEDİ?

IMG_9633.jpg

Salim Kadıbeşegil- RepMan İTİBAR ARAŞTIRMALARI MERKEZİ KURUCU BAŞKANI

Kent markaları yerel değerlerin oluşumundan doğarlar. Başta yöre insanının konukseverliği olmak üzere; tarih, kültür, sanat, spor gastronomi gibi alanlardaki yerel zenginliğin stratejik yönetilmesi beldeleri turizm hareketi içinde rakipsiz bir konuma getirir. Alaçatı bu anlamda hem çok şanslı hem çok şansız! Şanslı çünkü kıyaslanabilir kapsamda tarih, kültür, sanat, spor ve gastronomi zenginliği var. Şanssız, çünkü, bu zenginliğe neredeyse el değmemiş. Keşfedilmeyi bekleyen altın madeni gibi. Alacatı Tasting bu anlamda Alaçatı'nın yerel gastronomi zenginliğini diğer zenginlikleri ile harmanlayan nadide girişimlerden biri. Her yıl hedefine adım adım ilerleyen ve beraberinde diğer turizm yörelerindeki "iyi niyetli benzer girişimlere" de örnek olan bir yerel etkinlik markası. Alaçatı işletmelerinin Alaçatı Tasting'e sahip çıkması, her yıl nitelik olarak derinleşen, kök salan, etkisini sadece ülkemizde değil yurt dışına da taşacak şekilde yaygınlaşması son yıllarda gerçekten görmek istediğimiz, bir parçası olmak istediğimiz bir oluşum.

unnamed.jpg

Yelda İpekli-STRATEJİK PAZARLAMA ve MARKA YÖNETİM UZMANI

Tasting Alaçatı, gastronomi ile gustonun birleştiği bir hafta sonu yaşattı bize. Hem Ege'yi yaşadık, hem tattık, hem de dinledik. Ege bize çok güzel şeyler söyledi. İnşallah uzun yıllar bu güzelliği yaşarız.

797C8ED90B63B44C8DD0A9D1r.jpg

Özlem Güsar-LÜKS MARKA ve İLETİŞİM DANIŞMANI & OGGUSTO.COM KURUCUSU

Alaçatı'nın gelmişi ve geçmişi, hepsi Tasting Alaçatı'da. Alaçatı'ya değer veren, Alaçatı'yı olması gibi yaşatmaya çalışan insanlar burada.

erdem-altay.jpg

Erdem Altay - YATSAN TEMPUR PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

Yatsan olarak büyük bir değişimin içinde olduğumuz bir dönemde Hip Atölye ile tanıştık. Bu değişimin bir parçası olarak Yatsan’ın sadece kurumsal iletişim stratejilerini değil, uçtan uca marka stratejilerinin belirlenmesinde pay sahibi olmak için çok yoğun çalıştılar. Ekibin bir parçası gibi davranan ve gerçekten mevcut durumu anlamak için çok çaba sarf eden, en doğru iletişim strateji ve yöntemlerine ulaşmak için sınırsız fikir üreten mükemmel bir partner oldular. Kişisel olarak da beraber çalışmaktan büyük keyif aldığım Hip Atölye’ye en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgilerimle, başarılarının devamını diliyorum.

fatihaslaner.jpg

Fatih Aslaner - ENGLISH HOME PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Sevgili Nalan Hn ve ekibi, bizim gibi zor bir müşteriyi uzun zaman süren uğraşları sonunda önce bir PR ajansıyla çalışma konusunda ikna ettiler, sonra da kendileriyle...

Üst yöneticilerinin tamamı mühendis olan bir şirket için kolay olmadı tabi, çok uğraştırdık. Sonrasında iyi bir PR statejisi, etkinlik önerileri ve güzel bir sosyal sorumluluk projesiyle karşımıza çıktılar. Hem sosyal sorumluluk, hem de firmamızın PR stratejisine uygun olarak çok anlamlı bir projeydi. Bu projede de onlarca sanatçının, uzmanın, vakfın ikna edilmesi gerekiyordu. Bizi ikna etmekten bile zorlu bir süreçti:  Çoklu iletişim yönetimi, zaman baskısı, bizim titiz kriterlerimiz vs. derken bir baktık ki bu proje de hazır. Bir insanın başarılı olmasının arkasında işini tutkuyla yapması yatar. Nalan Hn ve ekibi işlerini tutkuyla yapıyorlar. Zorluklardan yılmayıp, sorunları pozitif yaklaşımlarıyla bir şekilde aşmayı beceriyorlar. Kendileriyle iletişim danışmanlığı konusunda çok keyifli çalışma dönemlerine imza attık. Tutkularını ve enerjilerini kaybetmeden nice başarılı yıllar diliyorum Hip Atölye ekibine.”

muratdemirhan.png

Murat Demirhan -MARKAPON YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hip Atölye ekibi müşterisini iyi anlayan, işini ciddiye alan ve tuttuğunu koparan bir ekip. Markapon.com'u kalabalık e-ticaret dünyasında rakiplerinden ayrıştırmamızda ve daha önemlisi bunun tüketicilere sağlıklı aktarılması konusunda bize önemli destek verdiler.

Ve elbette çok önemli projemiz "Yıldızlarla Elele, Çocuklar Geleceğe" projesi. Bir sosyal sorumluluk projesinin nasıl yapılması gerektiğini herkes görmüş oldu. PR ajansımız bu projeyle, büyük bir işe imza attı.  

Daha büyük başarılara kalitenizi koruyarak ulaşmanız dileklerimle....

onurotrus.png

Onur Otruş - TATİLBUDUR.COM GENEL MÜDÜRÜ

Sevgili Hip Atölye Ekibi,

Her şirket için hayati bir konu olan PR ve medya ilişkileri konusunda bize olan üstün desteğiniz ve çalışmalarınız için teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Gece gündüz durmaksızın (bizim kahrımızı çekerek) projeler üreterek, bizim üzerimizde itici bir güç oluşturdunuz. Bu sayede çok ciddi kazanımlarımız oldu.

Gelelim Nalan Hanım'a, bitmek bilmeyen hayat enerjinizle, bizim de hayat enerjimiz oldunuz. İş birlikteliğiniz ve dostluğunuz için ayrıca size bir teşekkür borçluyuz

lemancetin.jpg

Leman Çetin- ÜTOPYA OKULLARI KURUCUSU

Çok sevgili Hip Atölye Ekibi,

Basmakalıp bir söz vardır bilirsiniz;

...fark yaratır (makes difference) diye. Sanırım bu iki sözcüklü cümle Hip Atölye başa gelince basmakalıplıktan çıkıp; gerçek bir anlam kazanıyor.

Hip Atölye fark yaratır;

Hip Atölye makes difference.

Yarım yüzyılı aşmış bir yaşam deneyimi olan ve her zaman bardağın yarısını boş gören birisi olarak gerçekten sizin fark yarattığınızı; çok profesyonel olduğunuzu ve bu profesyonelliğin içinde her birimizi kendi öznelliğimiz içinde önemseyerek bizlere omuz verdiğinize yürekten inanıyorum.

Oğlum sekiz yaşında iken Viyana'ya gitmiştik. İnanılmaz ama gider gitmez Türkiye'yi özledi ve döner istedi. Biliyorsunuz tüm Avrupa'da en ücra köşelerde bile bu şansa ulaşmak mümkün.

Bir dönerci bulduk ancak oğlum dönerini yarım bıraktı. 'Anne hiç buna kadın eli değmemiş' dedi. Sonra başka bir dönerci bulduk. Oğlum yemeğini yerken farkettirmeden oradakilere sordum; orada çalışan hanım mı diye, evet dediler...Oğlum hepsini bitirdi ve kadın elinin değdiğini anladı, hissetti.

Hip Atölye'ye de kadın eli değdiğini, o ellerin nasıl harika işlere imza attığınızı biliyorum... Hip Atölye kurucusu Nalan Hanım'a ve ekibine; özveriyle çalışmalarının sonucunda muhteşem bir repütasyon ile faaliyetlerine devam ediyor olmalarına gönülden tebrikler...Başarılarını ve omuz vermelerini çoook uzun yıllara taşıması dileklerimle...

İYİ Kİ VARSINIZ!

selenceler.jpg

Selen Çeler - WELLA PROFESSIONALS PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Hip Atölye bir PR şirketi olmanın çok ötesinde bizim için bir çözüm ortağı. Gerek markamızın kurumsal iletişimi ve medya ilişkilerinde, gerekse pazarlamaya yönelik halkla ilişkilerde alınan etkin kararlarda büyük rol sahibi.

Ekip ruhunu her fırsatta hissettiren pozitif ortamı, kriz yönetimindeki uzmanca yaklaşımı ile bize her zaman 'iyi ki varlar' dedirtiyor.

yaseminalkaya.jpg

Yasemin Alkaya - CİHANGİR 5. KAT KURUCUSU&OYUNCU&YÖNETMEN

Her zaman zarif ve duyarlı yaklaşımlarıyla son derece profesyonel ve hızlı çözümler üreten Hip Atölye ile daha nice yıllar çalışmak dileğiyle... .

zelihaberksoy.jpg

Zeliha Berksoy - SEMİHA BERKSOY VAKFI BAŞKANI&TİYATROCU

Sevgili Nalan Sözer ve Hip Atölye Ekibi’ne;

Her zaman, en gerektiği biçimde ve zor zamanlarımızda yanımızda olmanız tüm çalışmalarımıza büyük ivme kazandırdı.

Semiha Berksoy Opera Vakfı’na ve özellikle sanatçının kişiliğine olan özverili ve çok özel yaklaşımınız bizim için paha biçilmez bir destek ve dostluktu.

Daha uzun yıllar sanat çalışmalarımızda ve Semiha Berksoy Müzesi’nde el ele olmamız dileği ile, en içten sevgi ve teşekkürlerimizle...

filizbekik.jpg

Filiz Bekik - CHICCO PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Nalan Hanım ve Ekibi,

Benim için PR şirketinden öte Pazarlama Ekibinin ayrılmaz bir parçası oldular. Kendilerine daha iş verilmeden yarattıkları projeler ve basın bültenleri ile markamız rakiplerden hep bir adım önde ve lider oldu. Katıldığımız fuarlar, ürün lansmanları ve basın toplantılarının her biri sektörde örnek alınan ve sonrasında taklit edilen projeler oldular. Ne demişler, “Takdir Edildiğinizde Değil, Taklit Edildiğinizde Başarılı Olmuşsunuzdur”.

Ben bu haklı gururu sevgili Hip Atölye Ekibiyle doyasıya yaşadım. Her birinin gönlüne ve emeğine sağlık…

cansinalbayrak.jpg

Cansın Albayrak - CORPUS SPA KURUCUSU

Nalan Hanım ile tanışmamız yıllar öncesine dayanıyor. Kendisi Spa merkezimizin en eski müşterilerindendi. Bize yaptığı geri bildirimler ile işimizi geliştirmemize katkıda bulunuyordu. Profesyonel olarak neden çalışmıyoruz diye düşünmeye başlamıştık. Ve nihayet iki sene önce Hip Atölye ile birlikte yürümeye karar verdik. Kendisinin medya konusundaki birikimleri ve dahası güçlü sezgi ve yönlendirmeleri markamızın gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Hip Atölye ile harika bir işbirliğimiz var. Her şeyden önce birbirimizi anlayabiliyor, ortak paydalarda hareket edebiliyoruz. Tüm ekibin çabaları için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Başarınız daim olsun...

ozgunozdede.jpg

Özgün Özdede - HIGH FIVE SPORTS&ENTERTAINMENT KURUCUSU

Hip Atölye ile birlikte şirketimizin yeni açılan e-ticaret sitesi ile ilgili bir çalışma yaptık. Bizim istediğimiz çalışma biraz zordu keza geleneksel medya üzerinden PR çalışmalarını yapmaya çok geç karar verdik. Belki de normal çalışma tarzlarının dışında bir istekti, çok kısa zamanda efektif ve hedefe yönelik bir çalışma yapmamız gerekiyordu.

Faaliyet alanımızın Türkiye'de çok yeni olması nedeniyle de görev biraz daha zorlaşıyordu ne de olsa hem Hip Atölye'nin bizi anlaması hem de anlatabilmesi çok önemliydi.

Gerek zaman kısıtlılığı gerekse işin farklılığı nedeniyle soru işaretleri ile başladığımız çalışma, kafamızda tüm soru işaretleri silinmiş ve müşteri olarak bizi fazlasıyla tatmin eden bir şekilde sonuçlandı. Kısa zamanda tahmin ettiğimden çok daha fazla yerde markamız böy gösterdi.

Tabi ki sırf boy göstermek değil, içeriği ve mesajın da doğru aksettirilmesi çok önemliydi ki bu konuda da çok başarılı bir iş çıkardı Hip Atölye.

Son olarak şunu söyleyebilirim ki, Hip Atölye'nin çözüm odaklı ve pozitif bakış açısı birlikteliğimiz başlamasında ve sağlıklı olarak devam etmesinde önemli bir faktördü.

Eminim ki Hip Atölye'de bundan sonra da aynı tarzında devam ederek, biz ve bizim gibi şirketlerin marka bilinirliğine önemli katkılar yapacaktır.

pinareris.png

Pınar Eriş - MODACI

Hip Atölye ile ilk tanıştığım andan itibaren kurdukları profosyonel diyalog ve yaklaşımlarıyla güven duygusu hissetmemi sağlamışlardı. Los Angeles'ta yaşamaktayım ve 2009 yılından itibaren firmamın Türkiye'deki basın ilişkilerini Hip Atölye ile yürütüyorum. Her çalışma fırsatımda Hip Atölye'nin etkin iletişim yetenekleri ve kurdukları olumlu insan ilişkilerinden ötürü çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Hip Atölye ile önümüzdeki projelerde de beraber çalışmayı diliyorum.